top of page

I správný výběr kabelky může podtrhnout přednosti vaší postavy

Každá žena je něčím výjimečná. K tomu, aby se tak i cítila, může často pomoci i promyšlený výběr oblečení či doplňků, vhodně vyzdvihujících přednosti a potlačujících případné nedostatky. Lucie Kalousová, designérka a majitelka značky Patrick Poppet, proto připravila jednoduchý návod pro čtyři typy postav, s nimiž se setkáváme nejčastěji.

Není třeba se bát alespoň občas opustit zajeté koleje v odívání a vyrazit vstříc experimentům! "Nesmíme ale zapomenout na to, že nejdůležitější je cítit se vždy pohodlně a příjemně. Věřím, že k pocitu zdravého sebevědomí pomáhají mým zákaznicím i moje "poppetky," říká Lucie.

Postava s křivkami (à la Jennifer Lopez)


Tedy žena "krev a mléko", která má prsa, boky a úzký pas. Takovému typu postavy svědčí diagonální prostřihy, šikmé švy a látka vizuálně obtáčející tělo. Důležité je zvýraznit pas a lze ukázat také trochu kůže, ale buď pouze na horní části těla, nebo na spodní, nikdy ne na obou částech najednou. Dalším pravidlem je tzv. color blocking, tedy nošení jednoduchých barevných ploch (bloků) o stejné intenzitě a vyvarování se vzorů jako jsou květiny, puntíky a jiné. Této postavě budou také lichotit korzetové šaty či vyvýšený pas. Skvělým trikem je rovněž nosit světlé barvy na horní polovině těla a tmavé na spodní polovině. Službu této postavě udělá opasek pro zvýraznění útlého pasu. Kabelku volíme cross body, aby opět diagonálně podpořila postavu. Doporučujeme proto například poppetku Joy v černé barvě se zlatým řetězem. V případě potřeby se dá nosit i za pomoci krátkého ucha v ruce.

Postava s plnými tvary (à la Halina Pawlowská)

Této postavě prospívají splývavé a vzdušné materiály jako je šifon, satén a hedvábí, žádné tuhé látky jako je tweed nebo třeba volné džíny. Je potřeba docílit aerodynamiky. Rozhodně není vhodné řasení a volánky, které přidávají na objemu. Výjimku potvrzující pravidlo tvoří pouze mírný volán na konci sukně u kolen nebo u kotníků, která opticky vytvoří zvon. Nejdůležitějším trikem je vyzdvihnout přednosti, tedy dekolt a pas, a pracovat pouze se základními a tmavými barvami. Monochromatická černobílá kombinace je také velmi žádoucí. Z doplňků je pak na denní nošení vhodná větší kabelka. Může to být třeba Hope, která se k této postavě skvěle hodí.

Chlapecké postava (à la Keira Knightley)

Dámy této postavy bývají vyšší, bez výrazných ženských křivek a pasu, spíše svou siluetou připomínají chlapce. Pomáhá jim proto zkrášlit se ženskými prvky a vytvořit křivky a hlavně - pohrát si s objemem. Toho lze docílit nabíráním, vrstvením, řasením a aplikacemi. V podstatě jde tedy o to, ošidit oči detaily jako jsou volány, výrazné pásky, brože, šperky nebo kabelky. Například jednu z kabelek z 3x3 Collection ve vášnivé bordó, elektrizující modré nebo zemité zelené barvě lze nosit jako ledvinku v pase. Je rovněž možné si vyhrát s potisky a grafikou. V tomto případě jistě potěší trička z organické bavlny s veselými motivy.

Drobná postava (à la Reese Witherspoon)

Ženy s drobnou postavou by měly nosit zkrácené, tedy mini délky. Výjimku tvoří sukně do půli lýtek, ale jedině za předpokladu, že má zvýšený pas, a navíc ji doladí obuví s podpatky. Ty jsou pro tento typ postavy obzvláště vhodné. Když ještě k tomu budou v tělové barvě, opticky nohy prodlouží, ale barva nenaruší celkový dojem. Vizuálního prodloužení postavy lze docílit i vyčesaným účesem a na večer decentním odhalením dekoltu. Pomáhají také monochromatické barvy a splývavé, až uhlazené materiály. Vrstvit v tomto případě můžeme, ale pouze když se jedná o jemné látky. Vhodná je rovněž kabelka menší velikosti, třeba jako psaníčko Desiree.

Comentários


bottom of page