top of page

Neděláme Kabelky Tvoříme Poppetky

patrick poppet prague
patrick poppet kabelky

Vítejte u Patrick Poppet, české značky prémiových kožených kabelek-poppetek a doplňků designérky Lucie Kalousové.

Na začátku byl zdlouhavý proces vývoje prototypů a ladění těch nejmenších detailů, aby na podzim roku 2019 spatřila světlo módního světa první kolekce s názvem Black Diamond Collection, inspirovaná černým diamantem. Limitovaná kolekce Summer Edition rozzářila léto 2020. Na podzim téhož roku pak byla uvedena variabilní 3x3 Collection, která se přizpůsobí potřebám nositelky. Summer Edition 2022 volně navázala na úspěchy předchozí barevné edice.

 

Celokožená řada POP Collection, vyznačující se nadčasovým designem, byla představena na podzim 2022, na jaře 2023 doznala rozšíření o další svěží odstíny a variabilní pásky 2v1. Následovala JOY 2.0, redesignovaná a vylepšená verze vlajkové lodi značky. Koncem roku 2023 přibylo dlouho očekávané psaníčko a crossbody poppetka 2v1 s názvem Enigma.

Na jaře 2021 Lucie s nadšením představila novou spolupráci a nový projekt - ambasadorkou značky se exkluzivně stala Tereza Franc, 1. česká Madame Cognac & Champagne. Při této příležitosti Lucie uvedla své autorské obrazy s kapslemi od šampaňských nebo s odřezky usní, na jejichž tvorbu načerpala inspiraci během života v Lucembursku. Úspěšná spolupráce obou žen pokračovala i na podzim vytvořením kolekce triček s tématikou šampaňského a módy. 

V Patrick Poppet pracujeme jen s těmi nejkvalitnějšími lícovými usněmi a komponenty z Itálie.

Naše usně vždy pocházejí z hospodářských zvířat! To znamená, že kůže nikdy nebyla primární surovinou, pro niž byla zvířata poražena! Čisté geometrické tvary poppetek navíc zamezují plýtvání usněmi a vedou k redukci odpadu. 

Vytvořit jednu poppetku trvá přibližně 30 hodin poctivé řemeslné práce. Ano, cca 80 % práce jako je krájení, lepení, podšívkování, zažehlování, opracování hran a podobně, probíhá ručně. Přesně tak, jak to kdysi bývalo a tak, jak nás to stále baví. Značka Patrick Poppet ve svém logu nese jméno hlavního města Prahy, protože je hrdá na svůj původ. 

patrick poppet prague
lucie kalousová

Designérka značky

Jmenuji se Lucie. Od studií sportovního managementu mě osud zavál k eventům a PR pro špičkové, obzvláště technologické firmy světa. Já jsem však byla stále silněji přitahována světem módy a umění, což vyústilo v projekt o české módní scéně a jejích tvůrcích s názvem Czech Fashion Design.

 

Praktické zkušenosti jsem poté sbírala u návrhářky Kamily Vodochodské a v La Gallery Novesta (dnes VIDDA fashion & living concept store), teorii zase na kurzech Fashion designu na Střední průmyslové škole oděvníUMPRUM a na Sutnarce (UUD ZČU). Plna inspirace a potřeby sebevyjádření jsem pak začala sama tvořit. Od toho už byl jen krůček k založení autorské značky Patrick Poppet. Zkrátka "cesta je cíl".

A proč právě kabelky? Protože je zbožňuje a nosí snad každá žena, stejně jako já. Navíc si myslím, že je to něco jako vizitka a alespoň jednu kvalitní kabelku by měla vlastnit každá z nás. Proč název Patrick Poppet? Protože kdo by nosil kabelku s mým jménem :-)? Teď vážně. Patrik je můj syn, má láska, má inspirace a právě díky němu - na mateřské - jsem měla příležitost značku založit. Anglické "poppet" neboli česky "zlatíčko" už jen dotváří celek - on i poppetky jsou vlastně taková zlatíčka.

V životě i ve své tvorbě se řídím heslem "kvalita nad kvantitou". Hořím pro umění, design a módu. A potkáme-li se někdy osobně, ráda si s Vámi připiju sklenkou dobrého červeného nebo šampaňským ;-).

bottom of page